یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱
FA EN
فیلم‌های کوتاه امیر توده‌روستا

خلاصه داستان

«سلام آقای ایول»:طراح بازی‌های کامپیوتری دچار چالش جدیدی در کارش شده‌است(1379-80) // «دزد شکلاتی»: دزدی وارد بانک می‌شود اما درست پیش از ورود او پول‌ها منتقل شده‌است.(1382)//- تلالو 1384- 8 دقیقه (پسر نوجوانی در آب غرق می‌شود و نگاهش به اطراف تغییر می‌کند.) // «سیاه ، سفید»: حامد شوهر لیلاست و بسیار او را دوست دارد.(1385)// «رادیولوژی یک پرتره»: مردی با ایده رسیدن به خانه‌اش از آسایشگاه فرار می‌کند.(1387) //«جای منو توی اتاق بنداز»: خانواده‌ای در سوگ از دست دادن فرزند جوان‌شان هستند.(1394)
کارگردان:سعید توده روستا
جوایز:
«سلام آقای ایول»:دیپلم افتخار بهترین فیلم کوتاه در جشنواره موج کیش 1382 //«تلالو» :تندیس بهترین فیلم کوتاه داستانی جشنواره فیلم کوتاه تهران
،
تندیس بهترین فیلم کوتاه دهمین جشن خانه سینما
،
فیلم برگزیده سوم در جشنواره ملل اتریش///«رادیولوژی یک پرتره»: تندیس بهترین تدوین ( میثم صمدی بهرامی ) و دیپلم افتخار بهترین صداگذاری ( مهرشاد ملکوتی ) در جشن مستقل فیلم کوتاه خانه سینما//«جای منو توی اتاق بنداز»:دیپلم افتخار بهترین کارگردانی جشنواره فیلم رضوی
،
تقدیر شده هنروتجربه در جشنواره فیلم کوتاه تهران
پردیس سینمایی هویزه مشهد

پردیس سینمایی هویزه مشهد

مشهد - خیابان دانشگاه - چهارراه گلستان

۰۵۱۱-۸۴۳۷۵۷۵

اطلاعات بیشتر
خانه هنرمندان

خانه هنرمندان

تهران - خیابان ایرانشهر - بوستان هنرمندان

۰۲۱-۸۸۳۱۰۴۵۷

اطلاعات بیشتر
هنروتجربه بابل

هنروتجربه بابل

بابل - میدان هلال احمر - مجتمع سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی

۰۱۱۱-۳۲۳۳۷۳۳۸

اطلاعات بیشتر
هنروتجربه بابل

امیر توده روستا، متولد ۱۳۶۱ کرج و دارای لیسانس ادبیات نمایشی از دانشکده سوره تهران و مدرک فیلم‌سازی ازانجمن سینمای جوان ایران است.او از سال ۱۳۷۷ کارگردانی فیلم‌های کوتاه را شروع کرد و تاکنون ۱۶ فیلم کوتاه از جمله «چوب کبریت»،«زمان محصور»،«چهارشنبه مفدس»،«دزد شکلاتی»،«رادیولوژی یک پرتره»،«عکاسباشی»،«صلح و جنگ» را کارگردانی کرده‎است.آثار او در جشنواره های مختلف داخلی و بین المللی شرکت کرده و جوایزی را نیز دریافت کرده اند.  توده روستا اولین فیلم بلند خود «پات» را سال ۱۳۹۲ مقابل دوربین برداین فیلم در گروه هنروتجربه اکران شد.

هنروتجربه بابل

وقتی اولین فیلم کوتاهم را در ۱۶ سالگی می‌ساختم، می‌دانستم این اولین فیلم من خواهد بود ولی نمی‌دانستم آخرین فیلم کوتاه را چه زمانی خواهم ساخت. جالب‌تر این است که هنوز هم نمی‌دانم. فیلم کوتاه برای من زندگیست. در طول این سال‌ها ۱۶ فیلم کوتاه ساختم که شما گزیده‌ای از آن‌ها را می‌توانید ببینید. فیلم‌هایی که هر کدام برایم دنیایی بودند تا ساخته شوند. ماه‌ها وقت روی فیلم‌نامه و شیوه تولید برای هرکدام از این فیلم‌ها بخش مهمی‌از زندگی من بود‌است. بارها تلاش کردم سوژه‌هایی که انتخاب می‌کنم تازه، نو و به اصطلاح اریجینال باشند. وقت زیادی را صرف می‌کردم تا شیوه‌های کمتر دیده شده در ساختار فیلم کوتاه را تجربه کنم. همه اینکارها امروز با یک کلیک ساده روی کیبورد یک کامپیوتر و البته دنیای بی‌انتهای اینترنت، شاید به‌سادگی در دسترس باشد. شاید برای همین است که امروز فیلم‌سازی برایم رنگ دیگری به خود گرفته و البته که برایم هنر عمیق‌تر و محترم‎تری شده‌است.

*

code