یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱
FA EN
ملاقات‌های شگفت‌انگیز

خلاصه داستان

ملاقات‌های شگفت‌انگیز سکانس‌هایی کوتاه از ملاقات فرضی شخصیت‌هایی‌ است که کم و بیش می‌شناسید‌. از شکسپیر تا تولستوی و از بورخس تا دالایی لاما. از شکواییه آناکارینا با خالقش تولستوی درباره عشق و مرگ تا چالش استیفن هاوکینگ با انیشتین و چارلیز ترون درباره بین الابعاد و نیز مجادله جری لوییس با بالتازار درباره آلودگی محیط زیست و نگرانی فرشتگان از نابودی زمین. در این فیلم همه حضور دارند و در پشت این‌همه پرسش و مکالمات گاه عمیق و فلسفی و گاه طنزگونه و رمانتیک یک ایده اساسی تقویت می‌شود. آیا تاریخ تکرار خواهد شد؟ آیا نیروی شر بازی را خواهد برد ؟ یا هنوز امیدی به زیستن در این کره خاکی وجود دارد ؟
کارگردان:مهدی ارجمند
فیلمنامه‌نویس:
بازیگران:
الک گینس
،
چارلیز ترون
،
البرت انیشتین
،
مرلین مونرو
،
خورخه لوییس بورخس
،
پائولو کوئیلو
،
اورسن ولز
،
آرتور میلر
،
اُدری تاتو
،
آنتوان چخوف
،
پیتر سلرز
،
جری لوییس و...
تدوین:
مهدی ارجمند
پردیس سینمایی سیتی‌سنتر

پردیس سینمایی سیتی‌سنتر

بزرگراه شهید دستجردی

۰۳۱-۵۰۰۱

اطلاعات بیشتر
پردیس سینمایی هویزه مشهد

پردیس سینمایی هویزه مشهد

مشهد - خیابان دانشگاه - چهارراه گلستان

۰۵۱۱-۸۴۳۷۵۷۵

اطلاعات بیشتر
موزه سینما

موزه سینما

تهران - خیابان ولیعصر - باغ فردوس

۲۲۷۲۳۵۳۵

اطلاعات بیشتر
خانه هنرمندان

خانه هنرمندان

تهران - خیابان ایرانشهر - بوستان هنرمندان

۰۲۱-۸۸۳۱۰۴۵۷

اطلاعات بیشتر
خانه هنرمندان

مهدی ارجمند نویسنده، کارگردان و پژوهش‌گر‌ است و سابقه ۲۸ سال  تدریس در رشته‌های تحلیل فیلم و بازی برای دوربین را دارد. او هم‌چنین مولف و مترجم ۲۵ کتاب در حوزه سینما تئاتر و علوم انسانی است. ارجمند دو فیلم بلند مستند داستانی هم در کارنامه دارد،«مکالمه» (درباره تاریخ سینما) و «معمای شان پن».

خانه هنرمندان

این فیلم را دوست دارم. نه به‌خاطر شخصیت‌های جالب و متنوعش که هر کدام  برای سرپا نگه داشتن یک فیلم کافی هستند، بلکه چون از دام داستان‌گویی ساده  رها شده و در اصل منطق  مکالمه بر آن حاکم است.به‌نظر من سینما بالقوه یک امر فلسفی و اندیشگون است و فروکاستن آن به ابزار سرگرمی باعث سقوط آن می‌شود‌. سینما هیچ کم از ادبیات و فلسفه ندارد گیریم که بسیار جذاب‌تر از آن‌ها نیز هست‌ .

*

code