پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱
FA EN
موقت

خلاصه داستان

زهرا، تنها با دختر بچه‌اش در تهران زندگی می‌کند. او برای گذران زندگی، به پیشنهاد زن همسایه‌اش، با مردی که تاکنون او را ندیده، ازدواج موقت می‌کند.
کارگردان:بهزاد آزادی
تهیه‌کننده:
حمید کریم اسدبیگی
فیلمنامه‌نویس:
بازیگران:
نسیم کیانی
،
پونه پارسایی
،
پیمان نعیمی
مدیر فیلم‌برداری:
آریو متوقع
مدیر صدابرداری:
نیما تقوی‌زاده
تدوین:
حمید کریم اسدبیگی
خانه هنرمندان

خانه هنرمندان

تهران - خیابان ایرانشهر - بوستان هنرمندان

۰۲۱-۸۸۳۱۰۴۵۷

اطلاعات بیشتر
پردیس سینمایی هویزه مشهد

پردیس سینمایی هویزه مشهد

مشهد - خیابان دانشگاه - چهارراه گلستان

۰۵۱۱-۸۴۳۷۵۷۵

اطلاعات بیشتر

بهزاد آزادی متولد ۲ فروردین ۱۳۶۹ شاهین دژ، آذربایجان غربی است. آغاز فعالیت هنری او با بازی در فیلم کوتاه «روایت سرخ باران» و بازی در چندین تئاتر دانش آموزی در بین سال‌های ۱۳۸۴-۱۳۸۸ بود. او فارغ‌التحصیل رشته ادبیات نمایشی از دانشگاه هنر تهران نیز هست.
فعالیت در سینما برای او به عنوان دستیار فیلم‌بردار، دستیار کارگردان و تهیه‌کننده بوده است، همچنین او در سال ۱۳۸۹ برگزیده شده توسط آژانس خبری عکس دوربین نت به عنوان بهترین عکاس پرتره شد
ساخت فیلم‌های کوتاه تجربی چون «سنگ صبور»، «کوچه پنجم شرقی پلاک هفت»، «میراتی»، «موقت» و «کشتارگاه» را در کارنامه کاری خود دارد.

من از وقتی به دنیا آمدم در اجتماع زندگی کرده‌ام و تجربه زندگی در اجتماعات مختلف رفته رفته مسائل درون خود را برایم جذاب کرد. باعث شد به آن‌ها فکر کنم و با زبان سینما بازگو کنم.
اولین فاکتور مهم برایم «آشنایی زدایی» است. مسائلی که به سادگی از کنار آنها می‌گذریم را دوباره بازگو کردن اما به شکلی جدید تا شبیه همان چیزی که به سادگی از کنار آن می‌گذریم نباشند. ممکن است همان هم باشد ولی به شکلی دیگر و این باعث آشنایی زدایی آن مسئله اجتماعی است.

دوم اینکه این موضوع که نیاز به داستان‌های بلند دارد؛ وارد مدیوم کوتاه شود.

سوم زبان ساده‌ای داشته باشم.

  • مریم سالاری
    ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

    متوسط…خسته نباشید

*

code