دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
FA EN
هدیه

خلاصه داستان

هدیه دختری ۱۴ ساله است که از سرویس مدرسه فرار می‌کند. دوست او مجبور می‌شود تا علت فرار او را به پدرهدیه و مدیر مدرسه توضیح دهد.
برچسب‌ها:
کارگردان:سحر ستوده
تهیه‌کننده:
اشکان اشکانی
فیلمنامه‌نویس:
بازیگران:
یسنا سیرتی
،
مهدی مهربان
،
زینب شعبانی
،
لیلا مهربان
،
محدثه پوربهرامی
مدیر فیلم‌برداری:
اشکان اشکانی
مدیر صدابرداری:
سعید بجنوردی
تدوین:
محمدرضا کشمیری
خانه هنرمندان

خانه هنرمندان

تهران - خیابان ایرانشهر - بوستان هنرمندان

۰۲۱-۸۸۳۱۰۴۵۷

اطلاعات بیشتر
پردیس سینمایی هویزه مشهد

پردیس سینمایی هویزه مشهد

مشهد - خیابان دانشگاه - چهارراه گلستان

۰۵۱۱-۸۴۳۷۵۷۵

اطلاعات بیشتر
پردیس سینمایی هویزه مشهد

«هدیه» اولین فیلم کوتاه سحر ستوده است که از سال ۱۳۸۹ با نوازندگی در تئاتر وارد دنیای تئاتر و بازیگری شد.

او که دوره های بازیگری را نزد دکتر مسعود دلخواه و مرتضی اسماعیل کاشی گذرانده و در نمایش‌هایی چون «بانوی زیبای من»،«ارخش» ،«پاره خط»  و «سوتفاهم» ایفای نقش کرده‌است.

ستوده برای بازی در فیلم کوتاه«بچه» به کارگردانی علی عسگری موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگری زن از ایتالیا شد. او هم‌چنین در نمایش موزیکال «اولیور توئیست» به عنوان دستیار کارگردان و در نمایش موزیکال «بینوایان» به عنوان مترجم و ترانه سرا، دستیار موسیقی و بازیگر نقش «کوزت» حضور داشته است.

«به هیچکس نگو» دومین فیلم کوتاه او است که در سال ۱۳۹۸  به تهیه‌کنندگی اشکان اشکانی  ساخته شده‌است.

پردیس سینمایی هویزه مشهد

تردید در بیان حقیقت، مسئله‌ای است که هر انسانی بارها در طول زندگی‌اش با آن روبه‌رو می‌شود و شاید یکی از دشوارترین تصمیم‌های هر فرد به شمار آید. کودک تا زمانی که طعم تنبیه را نچشد، از گفتن حقیقت واهمه‌ای نخواهد داشت. اما با گذشت زمان و روبه‌رو شدن با تاوان گفتن حقیقت، یاد می‌گیرد که با پنهان‌کاری از تنبیه و نا امنی ناشی از صداقت خود بگریزد. در نهایت انسان به جایی می‌رسد که به طور ناخودآگاه پیش از بیان حقیقت با خود دو دو تا چهارتایی می‌کند و منفعت و ضرر خود را می‌سنجد. میزان مواجه شدن با این کلنجاردر زندگی روزمره انسان، با توجه به فرهنگ آن جامعه، خانواده و نظام آموزشی که جامعه را بارور کرده است، تفاوت دارد.

قصه «هدیه» که رویارویی دختری ۱۴ ساله با فاش کردن و یا پنهان کردن راز دوستش است، نقدی است بر خانواده و نظام آموزشی که نقش بنیادی در سرکوب عواطف طبیعی نوجوانان، عدم پذیرش هیجانات آن‌ها و انکار واقعیت‌های روز جامعه دارند. عدم هماهنگی و شناخت سیستم آموزشی و خانواده‌ها از نسل امروز گاه موجب اتفاق‌هایی غیرقابل جبران می‌شود.

*

code