شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱
FA EN

خلاصه داستان

یک زن ساده اما مهربان زندگی سخت و نامطبوع خود را با همسرش پشت سر می گذارد.بعد از اینکه ناخواسته باعث مرگ شوهرش شود ، زندگی جدیدی را با بدن شوهر مرده‌ خود آغاز می‌کند.
کارگردان:آرش زارع
تهیه‌کننده:
مهرداد جعفریان
بازیگران:
میترا حجار
،
آرش آصفی
،
آذرمیدخت عزیزی
،
حامد حسینی
،
آرزو حق‌شناس
،
سعید کاظمی
،
عارفه اکبری
،
مرتضی درستکار و…
مدیر فیلم‌برداری:
فرشاد گل سفیدی
مدیر صدابرداری:
حسین قورچیان
تدوین:
امیر شیبان خاقانی
پردیس سینمایی سیتی‌سنتر

پردیس سینمایی سیتی‌سنتر

بزرگراه شهید دستجردی

۰۳۱-۵۰۰۱

اطلاعات بیشتر
پردیس سینمایی هویزه مشهد

پردیس سینمایی هویزه مشهد

مشهد - خیابان دانشگاه - چهارراه گلستان

۰۵۱۱-۸۴۳۷۵۷۵

اطلاعات بیشتر
خانه هنرمندان

خانه هنرمندان

تهران - خیابان ایرانشهر - بوستان هنرمندان

۰۲۱-۸۸۳۱۰۴۵۷

اطلاعات بیشتر
خانه هنرمندان

آرش زارع فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه اصفهان، فعالیت در سینما را از سال ۸۸ با فیلم‌نامه‌نویسی آغاز کرد و تا سال ۹۲ موفق به نگارش شش سریال  ، دو  فیلم سینمایی و بیش از ۲۰ تله‌فیلم شده است. زارع هم‌چنین تاکنون فیلم کوتاه  «گلایل» و «خاطراتم و «خورشید» را کارگردانی کرده‌است. او اولین فیلم بلند خود «وقتی پروانه شدم» را در سال ۹۴ مقابل دوربین برد. فیلم‌های این کارگردان تاکنون موفق به کسب جوایز در جشنوارهای داخلی و خارجی شده و فیلم «وقتی پروانه شدم» جایزه بهترین فیلم جشنواره فیلم‌های ایرانی زوریخ را دریافت کرده است.

خانه هنرمندان

« وقتی پروانه شدم»، ظاهرا یک کمدی جنایی است ولی در حقیقت جنایت کمترین دلیلی است که باید به خاطرش فیلم ساخت. این فیلم داستان تغییر است. یک تغییر با بهایی بسیار سنگین که شاید هیچکس حاضر به پرداخت آن نباشد. ولی پروانه زنی است که این هزینه را تقبل م‌کند و خودش را وارد پیله‌ای میکند که خروج از آن  به راحتی قابل تصور نیست . نیکل آلمن یکی از داوران جشنواره زوریخ در مراسم اهدای جوایز در مورد این فیلم چنین گفت : اگر یک فاجعه بیش از یک زندگی عادی منجر به تکامل انسان شود عاقلانه است که انسان با آغوش باز منتظر وقوع آن فاجعه باشد.

*

code