چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
FA EN
پشت در خبری نیست

خلاصه داستان

نادر دزدی می‌كند و با جواهرات سرقتی به خانه‌ای كه خواهرش پروين در انجا پرستار خانگی است می‌رود. هادی نامزد پروين سرباز است او مامور می‌شود به همراه ليلا كه دادگاه حق حضانت فرزندش را به او داده به خانه شوهر سابقش بهروز برود. خانه بهروز در همان آپارتمان پروين است.
کارگردان:شبنم عرفی‌نژاد
تهیه‌کننده:
کیانوش عیاری
بازیگران:
شهرام حقيقت دوست
،
مهراوه شريفی‌نيا
،
حسن موذنی
،
منصوره سپاه منصور
،
صالح ميرزا اقايی
،
رضا رويگری
،
سوسن پرور
،
مهدی فريمان و رويا نونهالی
مدیر فیلم‌برداری:
آرش خلاق‌دوست
مدیر صدابرداری:
سعید صالحی
تدوین:
شبنم عرفی‌نژاد
پردیس سینمایی چارسو

پردیس سینمایی چارسو

تهران، خیابان جمهوری اسلامی، تقاطع پل حافظ

۶۶۷۲۴۴۴۴

اطلاعات بیشتر
پردیس سینمایی کورش

پردیس سینمایی کورش

تهران - بزرگراه شهید ستاری - نبش پیامبر مرکزی - شماره ۵۷

۴۴۹۷۱۹۳۰-۴۰

اطلاعات بیشتر
پردیس سینمایی هویزه مشهد

پردیس سینمایی هویزه مشهد

مشهد - خیابان دانشگاه - چهارراه گلستان

۰۵۱۱-۸۴۳۷۵۷۵

اطلاعات بیشتر
خانه هنرمندان

خانه هنرمندان

تهران - خیابان ایرانشهر - بوستان هنرمندان

۰۲۱-۸۸۳۱۰۴۵۷

اطلاعات بیشتر
سینما فرهنگ

سینما فرهنگ

تهران - شریعتی - بالاتراز خیابان دولت

۲۲۶۰۱۲۰۵

اطلاعات بیشتر
موزه سینما

موزه سینما

تهران - خیابان ولیعصر - باغ فردوس

۲۲۷۲۳۵۳۵

اطلاعات بیشتر
موزه سینما

عجیب بود و هنوز هست. چرا ما این گونه‌ایم که اگر جوانی و مخصوصا اگر زن جوانی کار خوب و کاملی انجام می‌دهد سریع می‌گردیم و نقطه ضعف پیدا می‌کنیم و از همان نقطه به سازنده حمله می‌کنیم؟

«پشت در خبری نیست» را وقتی ساختم که قبل از آن ثانیه‌ای فیلم داستانی نساخته بودم. تنها تجربه کار با مهدی فخیم‌زاده و کیانوش عیاری را داشتم، اما تجربه‌ای که هر لحظه‌اش را آموختم و عشق ورزیدم. زمان فیلم‌برداری تنها با رویا نونهالی کار کرده بودم و با بقیه بازیگرها اولین بار بود که کار می‌کردم. همه آن‌ها بعد از اولین روز فیلم‌برداری به من اعتماد کردند و در آخر از اعتمادشان راضی بودند. اما نمی‌دانم آدم‌هایی که نمیشناختمشان و لحظه‌ای حتی ندیده بودمشان چرا نشستند به قضاوت. بگذریم…

فیلم در چند جشنواره شرکت کرد جایزه بهترین فیلم جشنواره پلیس را دریافت کرد، مهراوه شریفی‌نیا برنده جایزه بهترین بازیگر نقش دوم زن شد و من نامزد بخش استعداد و خلافیت از انجمن منتقدین سینمای ایران، اما هنوز بعد از شش سال و شش ماه نفهمیدم چرا فیلم «پشت در خبری نیست» اکران نشد و احتمالا هم هیچ وقت هم نمی‌فهمم، به عنوان یک کارگردان وقتی فیلمی می‌سازی و مردم آن را نمی‌بینند، دچار یاس و سرخوردگی می‌شوی. من اما تمام این سال‌ها سعی کردم امیدم را از دست ندهم و دلسرد نشوم، اما کاش کسی پیدا می‌شد و جواب سال‌هایی را که رفت می‌داد.

وقتی فیلمت اکران نمی‌شود، تهیه‌‌کننده بعدی به تو اعتماد نمی‌کند، مخصوصا وقتی زن باشی چون آقایان راحت‌تر حرف می‌زنند، داد می‌زنند و احقاق حق می‌کنند، اما به تو گفته‌اند داد نزن.

به هر حال حالا ممنونم از گروه هنر‌وتجربه که امکان اکران این فیلم را فراهم کرد. امیدوارم امروز حداقل دیده شود زحمات همه کسانی که با من در این فیلم همراه بودند و بی‌حضور آن‌ها امکان ساخت فراهم نبود. در آخر سپاس‌گزارم از کیانوش عیاری که تنها کسی بود که از ابتدا تا امروز به من اعتماد داشت، که بدون اعتمادش حتی تصور ساخت فیلم سخت بود.

*

code